Video

Hans Rosling's 200 Countries, 200 Years, 4 Minutes - Slovenské titulky


Hlboká historická priepasť medzi Západom a zvyškom sveta sa zmenšuje. Časti nášho sveta sa zbližujú a vidím jasný trend do budúcnosti, s medzinárodnou pomocou, obchodom, zelenými technológiami a mierovými procesmi dokážeme, že každý na svete sa môže dostať to tohoto rohu zdravia a bohatstva. P
ríbeh 200 krajín počas 200 rokov vytvorený vďaka 120 000 údajov.”

 


Stanislav Grof - rozhovor

Zobraziť video

Filmový materiál z natáčania dokumentu GEN pre Febio z roku 1994. Profesor Stanislav Grof v ňom popisuje svoje životné skúsenosti, vedeckú prácu, ako aj veľmi osobné zážitky spojené s oblasťou zmenených stavov vedomia, psychiatrie, viery a duchovnosti.

Živé Kvety - Hranice

Zobraziť video

Slovenská skupina Živé kvety vydala virtuálny singel Hranice, ktorý si môžete vypočuť a zadarmo stiahnuť na stránkach kapely www.zivekvety.sk

Skladba Hranice bola zložená pre pripravovaný filmový dokument Fedora Gála a Martina Hanzlíčka o Natálke. Film je o podpaľačskom útoku neonacistov na rómsky dom, pri ktorom takmer uhorelo malé dievčatko.

A Silver Mt. Zion

Zobraziť video

Kanadská skupina A Silver Mt. Zion - skladba Mountains Made of Steam (z albumu vydaného v roku 2005 pod názvom Horses in the Sky).

Dúhový PRIDE

Zobraziť video

Pride znamená hrdosť… Osobnosti kultúry pozývajú slovenskú verejnosť na akciu Dúhový Pride Bratislava 22.05.2010 a vyzdvihujú hlavné myšlienky Dúhového PRIDE: akceptáciu, otvorenosť a hrdosť.

„Naša láska nie je menejcenná! Bratislava a Slovensko ležia v srdci Európy. Je načase, aby aj slovenskí politici začali tieto európske hodnoty zo srdca uznávať!”

Syndikovať obsah