dobrovoľná skromnosť, idealizmus

Jakub Patočka a Jan Beránek po 20-tich rokoch

Jakub Patočka a Jan Beránek po 20-tich rokoch

Časopis Sedmá generace prieniesla rozhovory so zakladateľmi Hnutí Duha - Jakubom Patočkom a Janom Beránkom. Obaja z odstupom dvadsiatich rokov, ktoré uplynuli od založenia Hnutí Duha, hodnotia vývoj spoločnosti a ekologického hnutia, ako aj zmeny vo svojom osobnom živote.

Ponúkame vám krátke citáty a odkazy na stránku Sedmé generace, kde si môžete rozhovory prečítať celé.

Ideály v čase - úvod ku Kruhu života 14

Ideály v čase

Keď som v roku 2004 pripravoval trináste číslo Kruhu života, vedel som, že vo vydávaní tohto časopisu bude nasledovať dlhšia prestávka. Bolo to obdobie, kedy sa moja tvorivá energia obracala iným smerom, pre ďalšie témy som nenachádzal dostatok inšpirácie a v neposlednom rade svoju úlohu zohrávali tiež pochybnosti o niektorých víziách, ktoré boli od začiatku spojené s Kruhom života. Bol to čas, kedy som cítil potrebu pozrieť sa na ideály svojej mladosti s odstupom, podrobiť ich skúškam v živote človeka, ktorý nie je revolucionárom a aktivistom na plný úväzok, ale žije každodenný život s obyčajnými ľudskými starosťami a radosťami.

Matúš Ritomský: Ideály už nenosím ako bojovú zástavu

Ideály už nenosím ako bojovú zástavu

Matúš Ritomský, známy v alternatívnych a ochranárskych kruhoch predovšetkým ako vydavateľ časopisov 10 000 ďalších stromov a Kruh života, propagátor vegánstva, ochranca života v každej forme, spoluzakladateľ občianskeho združenia Ži a nechaj žiť (spolu s Lacom Ďurkovičom), v súčasnosti tvorca ohnivých predstavení v rámci umeleckej skupiny Anta Agni. V ostatných rokoch prešiel akýmsi prerodom, či dokonca zmenou hodnotovej orientácie, ktorá mnohým jeho súputnikom nejde do hlavy.

Syndikovať obsah