Bývanie

Bývanie bez vykurovania

Patrik Martin
Bývanie bez vykurovania

V posledných rokoch sa dostáva do popredia rozvoj domov s veľmi nízkou energetickou potrebou. Ide o tzv. pasívne domy / Passivhäuser / - domy, ktoré popri vysokej kvalite a komforte nepotrebujú žiadny separátny výkurovací systém, zároveň fungujú spoľahlivo a môžu byť postavené za relatívne výhodných finančných podmienok.

Život v típi - 1.časť

Patrick Whitefield
obrázok bez popisu

Patrick Whitefield je permakultúrny dizajnér, učiteľ a spisovateľ. Okrem iného napísal klasické permakultúrne knihy „Ako založiť lesnú záhradu“ alebo „Permakultúra v kocke“. Vyrastal v malej vidieckej usadlosti v anglickom Somersete, vyštudoval poľnohospodárstvo na Shuttelworth College. Farmárske skúsenosti získaval v Británii, na Strednom Východe a v Afrike. Získal tiež mnoho znalostí a zručností užitočných pre organické záhradníčenie, praktickú ochranu prírody a tiež pre život v típi.

Jak snadno šetřit energii

Program energetických úspor

V bytech a rodinných domech (t.j. v domácnostech) se spotřebovává poměrně velké množství energie (přibližně 30 % z celkové spotřeby energie ). Je dobře známo, že převážná část spotřebované energie se získává z fosilních paliv či jaderných elektráren, což je z hlediska životního prostředí značně nepříznivé.

Syndikovať obsah