rozhovory

Vlado Blaščák: Meditácia neponúka odpovede, dáva priamy prežitok

Vlado Blaščák: Meditácia neponúka odpovede, dáva priamy prežitok

Myseľ nie je kresťanská, ani budhistická, tak ako prst na nohe nie je budhistický alebo kresťanský. Je ľudský. Náboženstvo je len nadstavba a my pozeráme pod ňu“, povedal v rozhovore lektor meditačných kurzov Vlado Blaščák.

Stavia z hliny a slamy okrúhle domčeky a v jednom z nich aj býva. Na hektárovom pozemku s jedným psom, dvoma koňmi, troma kozami, orie, pleje, mulčuje, medituje, teší sa a spieva si, hrá na koncovke a bubne, sedáva pri ohni. Vedie meditačné kurzy. Podľa vlastných slov „žije si šťastne aj v búrkach a teší sa každému ránu.“

Michal Drienik: Ponúkať len to, za čo sa môžem postaviť

Michal Drienik: Ponúkať len to, za čo sa môžem postaviť

Ľudský faktor je veľkou pridanou hodnotou biopotravín, za ktorý sa oplatí zaplatiť viac”, povedal v rozhovore Michal Drienik, majiteľ malej firmičky s názvom Bio pre vás, ktorá sa zameriava na distribúciu biopotravín z lokálnych zdrojov.

Na spôsobe jeho práce ma zaujal predovšetkým dôraz na osobný kontakt - s malými pestovateľmi biopotravín, ako aj s ich odoberateľmi. Položil som mu zopár otázok o tom, ako sa dostal k takémuto druhu podnikania a prečo si vybral práve potraviny so značkou “bio”.

Oľga Weleslawa: Začleňovanie do systému sa mi priečilo odmalička

obrázok bez popisu

Odpojenosť je sen všetkých, ktorí sú nasýtení či presýtení tým, čo súčasný svet poskytuje.” povedala v rozhovore Oľga Weleslawa Dubovská, výrazná postava voľného spoločenstva ľudí usilujúcich o obnovovanie starých slovanských tradícií a oslobodenie sa spod tlakov súčasnej spoločnosti.

Rozhovoru predchádzalo vydanie jej novej knihy “Takí divokí 2”, ktorá popisuje rozmanité príbehy novolazníkov hľadajúcich naplnenie svojich snov v prostredí Myjavskej prírody. Po prečítaní knihy som sa rozhodol preskúmať niektoré, v knihe frekventované pojmy, ako napríklad “odpojenosť”, “nezávislosť”, “divokosť” či “sebestačnosť”.

Syndikovať obsah