Návod

Rastlinná strava našich predkov

redakcia
Rastlinná strava našich predkov

Čím se živil člověk předtím, než dospěl k vyšším formám zemědělství můžeme usuzovat podle archeologických nálezů a podle toho, co dnes sbírají a konzumují tzv. primitivní kmeny. Nejvíc se ke starým praktikám zužitkování rostlin a plodů ubírali lidé v období hladu.

Menštruácia bez vložky a bez tampónu

Janka Rizmanová
obrázok bez popisu

Viete si predstaviť život bez pravidelného nakupovania, používania a vyhadzovania vložiek či tampónov? Produkty takzvanej ženskej hygieny ovládajú dlhé metre regálov v obchodoch, zvyčajne diskrétne zabalené v pestrofarebných sáčkoch a krabičkách. V reklame nám usmiate ženy vysvetľujú, že istý druh ultraabsorbujúceho jadra dokáže nasať viac sterilne vyzerajúcej modrej tekutiny než akýkoľvek iný.

Bývanie bez vykurovania

Patrik Martin
Bývanie bez vykurovania

V posledných rokoch sa dostáva do popredia rozvoj domov s veľmi nízkou energetickou potrebou. Ide o tzv. pasívne domy / Passivhäuser / - domy, ktoré popri vysokej kvalite a komforte nepotrebujú žiadny separátny výkurovací systém, zároveň fungujú spoľahlivo a môžu byť postavené za relatívne výhodných finančných podmienok.

Chrípka - Prírodná liečba

MUDr. Igor Bukovský
Chrípka - Prírodná liečba

Na jeseň prichádza chladné a sychravé počasie, ktoré sprevádzajú pravidelné chrípkové epidémie. Už zase nás budú televízne reklamy presviedčať, že práve oni majú ten zázračný liek na chrípku. Zatiaľ sa však nič také nevynašlo a jediné čo môžete urobiť je pomôcť vášmu imunitnému systému aby si s vírusmi poradil sám.

Prírodná strava

Masanobu Fukuoka
Prírodná strava

Tradičná prírodná strava sa veľmi líši od stravy väčšiny západných národov. Západná veda o výžive verí, že pokiaľ človek neskonzumuje určité množstvo tukov, škrobu, bielkovín, minerálov a vitamínov na deň, nie je možná vyvážená strava a dobré zdravie. Táto viera splodila matku, ktorá napcháva „výživné“ jedlo do úst svojho dieťaťa.

Syndikovať obsah