Urinoterapia - liečba vlastným močom

redakcia

Liečenie s pomocou vlastného moču udivuje svojou účinnosťou a všestrannosťou. Hovorí sa o ňom už v indickej knihe Damar Tantra, starej 5 tisíc rokov. Moč sa v nej nazýva božským nektárom, ktorý zaháňa choroby a starobu. Podľa nej pitie vlastného moču behom jediného mesiaca vylieči všetky choroby a očistí telo.

Veľkým prívržencom a propagátorom močovej terapie bol napríklad aj indický lekár a biológ Šastrí, ktorý sa v 75 - ti rokoch stal premiérom Indie. Celý život venoval štúdiu a odkrývaniu kastovných tajomstiev používania moču pre udržanie zdravia. Šastrí prehlasoval, že vďaka urinoterapii je 10 krát menej ako ostatní, ale pracuje 10 krát viac.

Najväčším propagátorom močovej terapie modernej doby je anglický lekár J.W.Armstrong, ktorý vo svojej knihe "Živá voda" popisuje úspešné vyliečenie aj tak ťažkých chorôb ako gangrény, tuberkulóza či rakovina. S pomocou moču Armstrong liečil 40 tisíc chorých a väčšinu z nich úspešne.

Keď Armstrong v mladosti ochorel na tuberkulózu, začal na doporučenie lekárov veľa jesť. Pribral 15 kg a dostal naviac cukrovku. Začali ho bolieť zuby a opúchal mu jazyk. Nemohol spať a bol nervózny. Vtedy si Armstrong spomenul na slová z Biblie, kde sa hovorí: "Iba ten žije dlho, bez chorôb, kto sa naučí piť vlahu z vlastnej nádoby. Iba ten je schopný prejsť púšťou." Spomenul si tiež na otca, ktorý na anglickom vidieku liečil zvieratá tým, že im dával piť ich vlastný moč. Týmto spôsobom vyliečil aj vlastnú dcéru, ktorá ochorela na záškrt.

Ako urinoterapia funguje

Moč sa vo všeobecnosti považuje za nepotrebný či dokonca škodlivý odpad z ľudského organizmu. Táto predstava má však ďaleko od pravdy. S močom vylučujeme množstvo liečivých látok, ktoré produkuje naše telo prostredníctvom žliaz z vnútorným vylučovaním a ktoré slúžia na udržanie vnútornej rovnováhy a zdravia. Časť týchto látok (ide o rôzne hormóny a protilátky) sa zužitkuje v tele, veľká časť sa vyplavuje z tela von práve močom. Tieto látky dávajú moču horkú príchuť, charakteristický zápach a farbu. Keď človek vypije svoju vlastnú moč, hormóny a protilátky sa cez sliznicu žalúdku a čriev dostávajú do krvi a následne do celého tela. Protilátky obsiahnuté v moči tak opäť pôsobia proti chorobám a posilňujú prirodzenú biologickú ochranu tela. Vďaka hormónom a enzýmom sa telo očisťuje, zlepšuje sa vylučovanie a trávenie.

Moč nemôže škodiť

Moč sa skladá asi z 200 zložiek, z ktorých najväčší význam pre liečebné účinky majú aminokyseliny, hormóny a enzýmy. Moč sa tvorí z krvnej plazmy a má podobné zloženie ako ona. Keďže moč vzniká z krvi, nemôže byť jedovatá ani škodlivá pre náš organizmus. Keby bola skutočne jedovatá, otrávila by nás už pri tom, ako sa vylučuje v ľadvinách a zhromažďuje v močovom mechúre. Výnimkou sú určité stavy organizmu, kedy sa v moči hromadia škodlivé látky, ktoré pri spätnom zavedení do tela môžu spôsobiť nepriaznivé reakcie ako napríklad vyrážky. Tieto reakcie však nesignalizujú otravu, ale očistný proces tela zaneseného jedmi a škodlivinami.

Urinoterapia v praxi

Urinoterapia znamená vždy použitie vlastného moču.

Existujú dve základné kategórie:

1) Vnútorné použitie od 1 pohára (2 dcl) denne až po všetku moč vylúčenú behom ozdravného procesu hladovania
2) Vonkajšie použitie moču na vtieranie do rán, na masáže a obklady zo špeciálne upraveného moču.

Pri vnútornom použití moču sa používa "stredná časť" prvého ranného moču (v počiatočnom pramienku je prebytok žlči, v poslednom už nie sú liečivé látky). Počas pôstu sa používa moč behom celého dňa. Dôležité je prijímať dostatok tekutín (najlepšie čistej vody), vyhýbať sa presolenej a korenenej strave, nadbytku bielkovín a živočíšnym potravinám. Moč možno prijímať pri liečbe určitej choroby, alebo ako súčasť celkového ozdravenia organizmu.

Pri vonkajšom použití sa moč používa na liečenie rán, uštipnutí hmyzom, opuchliny, infekcie, nádory, pliesne atď. Používa sa odstáta moč (Indovia odporúčajú moč odstáty 36 hodín, dr.Amstrong používal moč odstáty 5 až 7 dní - čím je moč starší, tým viac amoniaku sa z neho uvoľní a ľahšie sa vstrebáva do kože), ktorý sa natiera na kožu, alebo prikladá vo forme obkladov.

Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa viac o liečivých účinkoch moču, zožeňte si niektorú z týchto knižiek:

MUDr.Vilma Partyková: Urinoterapia očami lekára
Jiří Cingroš: Sám sobě doktorem
Jiří Cingroš: Urinoterapie

Popol a moč - rýchla pomoc pri dezinfekcii rán

Ľudia, ktorí žijú v prírode, bez výdobytkov modernej lekárskej vedy, dobre poznajú dezinfekčné a liečivé účinky čistého drevného popolu a vlastného moču. Pri poraneniach, zle hojacich sa ranách, zápaloch a kožných infekciách sa osvedčil tento postup: Ranu alebo postihnuté miesto najprv umyte vlastným močom. Nechajte moč chvíľu pôsobiť, prípadne počkajte, kým sa na rane vytvorí ochranná vrstva zrazenej krvi. Potom ranu aj kožu okolo posypte čistým drevným popolom. Drevný popol aj moč majú dezinfekčné účinky a urýchľujú hojenie rán.

Drevný popol a moč sa môžu používať aj vnútorne pri infekciách tráviaceho traktu, hnačkách a črevných obtiažach. Drevný popol alebo moč možno použiť aj ako čistiace prostriedky, na umývanie rúk, dezinfekciu rôzneho druhu.

spracoval -mr-

Komentáre

moja skúsenosť

K metóde liečby pomocou moču som sa dostal keď mi diagnostikovali Krohnovu chorobu. Žiadne lieky nepomáhali.. zrejme preto lebo žiadne lieky na túto chorobu niesú ktoré by vyliečili.. ale o tom pokoj. Preštudoval som si literatúru ktorá je dostupná v slovenskom a českom jazyku, je to cca do 10 kníh, ale zhltol som ich za pár týždňov.
Vypracoval som si vlastný režim liečby a neúnavne začal praktikovať. Nebudem vôbec rozpisovať ako a čo som robil.. kto chce ten si nájde, naštuduje a vylieči sa. Každopádne som sa vyliečil zadarmo.. keď nerátam náklady na stiahnutie elektronických kníh a kúpu 3 kníh v antikvariáte. Každopádne treba zmeniť všetko od stravovania až po postoj k ostatným ľuďom.
 
A áno skoro som zabudol napísať, samozrejme že som sa vyliečil a okrem toho aj celú plejádu ostatných chorôb ktoré ma celý život sprevádzali.

zaujem o odpoved

dobry den mohla by som prosim dostat na vas mail?chcela by som sa vas nieco opytat…1crystal1@azet..sk,dakujem pekne

Vase zdravie !

Dobry den mozem vam pomoct s vasimy problemami … ozvite sa 

Zabudol som mail

Zabudol som mail marekkmeto@gmail.com

Prosba

Dobrý deň, má 37 rokov, a lekári mi diagnostikovali chronický zápal hrubého čreva. Začala som využívať urinoterapiu, chcela som si prečítať niečo o tom, a našla som váš príspevok, ktorý ma zaujal. Potrebujem poradiť!!!  Viete mi povedať, akú diétu, aký jedálniček máte pri Cronovej chorobe? Čo treba dodržiavať? Pretože lekárka mi vôôôbec nič nepovedala. A keď si dávam aj niečo vyhľadať , vždy nájdem niečo iné. Budem vďačná za každú radu. Prosila by som napísať na email: andrea.drgonova@azet.sk. Srdečne ďakujem za akúkoľvek radu a pomoc . Aby som nezabudla, mám dve deti, z toho jedno hendikepované, takže u mňa je i dosť stresu, čo tiež moc nepomáha. Ešte raz moc ďakujem Andrea

Pomaha urinoterapia aj pri

Pomaha urinoterapia aj pri psoriaze? Ma niekto  skusenosti?
 
  

v r.2015 februári ma 1x

v r.2015 februári ma 1x rozboleli tvárové kosti, ale že ukrutne. prechladol som, v - 12C sa ani nečudujem. bol som s tým za obvodným- tam reakcia, rada, pomoc nebola žiadna. išiel som za krčnou, ktorá má už veľmi veľa rokov, že ona mi bude vedieť pomôcť. , že dám vám kortikoidny sprej. opuchol som z neho jak papuča,a ešte ma aj hlava rozbolela, ale dobre. som poriadny pacient a reku doktorka vie čo a ako. bolesti neprešli, išiel som sa poblázniť. našťastie prišlo oteplenie a mňa to pomaličky prešlo. celé leto super, táto zima- 2015-2016 skvelá, kým koncom januára ma zas začala bolieť, snáď na šťastie, len pravá strana tváre. Reku asi to bude zub. ták hybáj to za zubárom, už ráno som tam sedel, a že ideme trhať, tak ma to bolelo. už aj pred rokom som mal pocit, že ani zub v tom nebude tak nevinne, tam kde ma bolí mám začervenaný fľak od minulého roka. iste by tam nebol len tak. jasné, že môj zubár je super odborník a trhanie sa nekonalo. rentgen, nazad, vŕtanie, konzultácia, samozrejme platba, ale zatiaľ obstojná. že zub je dobre, hoci vedľa toho čo ma akože bolel je jeden asi mŕtvy zub. ale, že to nebude to. neuralgia o ktorej som nevedel nič až po naštudovaní na nete, sa mi trochu otvorili oči.samozrejme to všetko pri bolestiach. k zubnárovi mám ísť až o mesiac, lebo mi dal vložku, a mám si dať tabletku proti bolesti. ták hybáj zasa k obvodnému, nech mi poradí, keď to nepatrí k zubárovi, ani ku krčnému, tak s bolesťou kosti? alebo trojklanného nervu mám ísť kde. no moji, keby som sa hodil o zem pred mojim doktorom ani vtedy by neotvoril ústa a nevyšiel by z neho žiadny hlas. no načo mi je taký lekár. ale dobre. ani to mi nepovedal, že skúste neurológa. čo dalo, čo nedalo, v minulosti som počul o tom, že keď sa sklári popálili pri práci hamba - nehamba rýchlo si ocikali ranu, alebo si doma prikladali ocikané oblady a ani jazvy im neostali. a to isté som spravil i ja. ocikanú vatu som si priložil na zapálené boľavé líce a zázrak sa udial. robím to pravidelne a po týždni sa už viem aj usmievať. stiahlo mi to zápal i bolesť. ešte  to cítim, ale za krátke obdobie výrazný pokrok. preto, pre všetkých- ja som bol už strašne zúfalý a pomoci od nikoho, prekonal som všetky zábrany a pomohlo. a naozaj toľké veky používaná metóda, len u nás ešte pomerne nepoznaná. ale to by sme sa dokázali liečiť aj samostatne a naši prinajmenšom obvoďáci by nemali body za pacientov. nemôžu poradiť, že použite vlastnú moč.to by od nich asi nebolo profesionálne. asi. prajem všetkým veľa zdravia.

Antikoncepcia

Môžem praktikovať urinoterapiu (vnútoné použitie) ak užívam HAK? Nehrozí že by sa mi zvýšila hladina hormónov, alebo naopak že by som otehotnela?
 
  

urinoterapia

Pijem prvý ranný moč už tretí týždeň. Nikto o tom nevie, robím to radšej tajne. Predtým som si prečítal nejaké knihy od Malachova. Spočiatku som mal veľké zábrany, teraz už s tým nemám najmenší problém. Cítim sa fajn, fyzicky aj psychicky. Predtým som to povedať nemohol… Urinoterapia je super vec. 

dotaz

Žena  má operované koleno, trpý aj druhá noha pri chôdzi,  ja jej doporučujem dávat ,( skúsiť masaš prevarený moč na obe nohy,) pomohlo by to?? nechce o tom ani počuť, pomlo by to?? vraj človek je potom nabitý energiou, alebo masaž kríž, často ju bolia, ďakujem za odpoveď.

vylucenie

Ak sa mocom vylucia latky ktore telo nezuzitkuje, tak preco ich mam dat znovu telu ked ich opat vyluci?!

kjbjk

nepytaj sa a skus to, fakt to pomaha

urinoterapia

Moč je úžasný liek. Kto nevyskúšal, tak nemôže nič povedať. Pekný deň. :-)

Je to debilina

Ked vylučujeme moč, je to vlastne toxický odpad, tak prečo piť odpad???

mozem sa napit z priatelkynej

mozem sa napit z priatelkynej studnicky, alebo je to skodlive?

sp

je lepšie piť vastný moč nemaš pri tom zábrany a funguje to

jasne

Najzdravší moč Je detský a tehotnej ženy. alebo zdravého človeka..
  

hkh

ja by som to spravil len vtedy ak by som si bol nou isty,ze je LEN MOJA =D =D =D

moč

Ja som to skušala a je to naozaj liečivé,vlastný moč.

moč

Ja som to skušala a je to naozaj liečivé,vlastný moč.

Môže moč obsahovať

Môže moč obsahovať baktérie?Nemal by sa najprv prevariť?

HEKELU

tu je príklad urinoterapie, ktorá prerástla do psychickej narušenosti.
http://zaujimavosti.net/extremne-veci/zena-vypila-uz-takmer-tisic-litrov…

Šťaveľ

naštite mi do huby! ahahha

...ach jaj...

Našti si sám - to nie je urážka ale dobrá rada, najlepšie ak budeš mať v hube nejaký problém, potom uvidíš… A budeš prekvapený - milo. Rado

odpoved

presne tak ma liečive účinky

liečba vlastným močom

citujem bibliu/ prislovia 515Pi vodu z vlastnej cisterny, vyvierajúcu vodu zo svojej studne. 16Majú sa tvoje pramene rozlievať na ulicu a tvoje vodné toky na námestia? 17Nech patria iba tebe samému, a nie cudzím spolu s tebou! 18Nech je požehnané tvoje žriedlo a teš sa zo ženy svojej mladosti. 19Je ako ľúbezná laň a spanilá srnka; jej prsia nech ťa občerstvujú v každý čas, jej láska nech ťa opája ustavične. 20Syn môj, prečo sa máš opájať inou a objímať ňadrá cudzej ženy?… je to o piti mocu? …alebo som vybral zly citat

liečba vlastným močom

Je to o láske muža k žene, o láske eros, tak tomu rozumiem ja, o výlučnej oddanosti, teda vo všetkých smeroch, myslím.
  

pitie vlastneho mocu

ak som si precital na internete stranku o moci aki je liecivy,tak som skusil aj ja sam p[it svoj moc ,celkom mi zachutil mozno prave preto ze je moj a ma liecive ucinky.
kto to nevyskusa tak tomu neuvery,co bi sme neurobyli pre svoje zdravie .
kazdi chce bit zdravi , tak treba sa naucit pit vlastny moc.
je celkom chutny a ma liecive ucinky….skuste aj vi a budete stale zdravi ako aj ja ..

...

Gramatika ti trošku uniká…
  

..

ale gramatiku ti nezlepsil, ze nie ;)
  

koľko iríonie a nadradenosti?

Vďaka Bohu , každý sme dajakí, - odlišní ,nie každý ovláda gramatiku, a nakoniec ?, až tak na tom záleží ?????????  Prajem nádherný a požehnaný  deň.,PS:diakritika v slovenčine už neexistuje?

hehe

Presne tak,ludia súdia podla chýb a nevidia,potom seba..uníka im podstata žitia,bytia..potom sa čudujeme prečo Je svet ludíí,tak chorý.

fnjfj

ako ja ked uz vidim taketo spravy o gramatike…normalne ma uz vytacaju..ako keby ludia co neovladaju gramtiku boli o nieco menej cenni….

ovládanie gramatiky

Ovládanie gramatiky znamená to isté ako ovládanie  matematiky. Je to vzorec platný v danej dobe a danom jazyku. Keby to neplatilo, nedorozumeli by sme sa . Sú napríklad jazyky, ktoré v  písanej podobe neobsahujú samohlásky. Avšak v prípade, že by malo dôjsť k viacerým významom , dopisujú sa ich znaky. V dnešnej dobe je tendencia odstraňovať diakritiku. Každý však vie, ako to slovo správne znie. Neznamená to podceňovanie, ale to, ako ste to napísali, znamená že to neovládate.  A len preto, že nie som dobrý v matematike, nebudem podceňovať toho, čo ju ovláda. Dochádza tu k opačnému garde. Ďakujem a neurazte sa.

otazka

  •  
    • Pitie vlastného moču čistí upchaté cievy?

pitie vlastneho mocu

pitie vlastneho mocu cisti cievy …
ale lepsie  na upchate cievy  je zihlavovyy caj … ň
  

pitie vlastneho mocu

…hladal som “odvolavku na slova z biblie , jedine co bolo podobne bolo/ prislovia 5:
15Pi vodu zo svojej cisterny a tečúce vody zo svojej vlastnej studne. 16Či sa budú rozlievať tvoje pramene ta von, po uliciach potoky vôd? 17Nech sú pre teba pre samého a nie pre cudzích s tebou. 18Nech je tvoj prameň požehnaný, a raduj sa zo ženy svojej mladosti. 19Jako ľúbezná laň a utešená srna; nech ťa opájajú jej prsia každého času; v jej láske sa kochaj ustavične. 20A prečo by si sa kochal, môj synu, v cudzej a prečo by si objímal ňádra cudzozemky?
…ma niekto pocit ze je to o piti vlastneho mocu?, mne to tak nepride
alebo som vybral zly citat?

biblia

Nieje to o pití moču……ale liečivý v tomto toxickom svete može byť…